AM POCU publica spre consultare publica GSCS „Instrumente pentru stabilirea deciziilor de sistem fundamentate pentru cresterea calitatii in invatamantul superior”

Autoritatea de Management pentru Programul Operațional Capital Uman din cadrul Ministerului Fondurilor Europene anunță lansarea spre consultare publică a Ghidului Solicitantului Condiții Specifice „Instrumente pentru stabilirea deciziilor de sistem fundamentate pentru creșterea calității în învatamântul superior” (apel non-competitiv), în cadrul AP 6/ PI 10.ii./ OS 6.8.

Obiectivul acestui apel de proiecte de tip non-competitiv este finanțarea de proiecte care să contribuie la îmbunatățirea calității și a relevanței învatamântului superior, inclusiv prin creșterea capacității instituțiilor de învățământ superior de a utiliza instrumente adecvate în procesele de fundamentare a deciziilor, pentru creșterea accesului și reducerea abandonului universitar, concomitent cu dezvoltarea pârghiilor necesare, care să conducă la intensificarea dialogului cu mediul socio-economic și cu mediul academic extern.

Observatiile și sugestiile pot fi trimise pâna la data de 06 septembrie 2018 pe adresa: consultare.pocu@fonduri-ue.ro.

Documente atașate:

Ghidul solicitantului și anexele - in consultare publică (arhivă rar)

Sursa: www.fonduri-ue.ro