Corrigendum la Ghidul Specific POR Axa 10, OS 10.3"Cresterea relevantei invatamantului tertiar universitar" si completare Ghid conditii generale POR cu Anexa 10.8

În cursul lunii martie 2018 au fost modificate prin ordin de ministru pentru Programul Operațional Regional atât Ghidul Solicitantului, Condiții Generale cât și Ghidul Solicitantului, Condiții Specifice astfel:

• - prin ordinul 2476/19.03.2018 al MDRAP se modifică ordinul 1021/2015 al MDRAP pentru aprobarea Ghidului Solicitantului, Condiții Generale pentru accesarea fondurilor în cadrul Programului Operațional Regional 2014-2020. Principalul amendament se referă la modificarea și înlocuirea Anexei 10.8 „Forma de contract” intitulată „Model orientativ. Contract de finanțare”;

• - prin ordinul 2548/27.03.2018 al MDRAP se modifică Ghidul Solicitantului - Condiții specifice de accesare a fondurilor pentru apelul aferent POR, Axa prioritară 10 Îmbunătățirea infrastructurii educaționale, Prioritate de investiții 10.1 Investițiile în educație și formare, inclusiv în formare profesională, pentru dobândirea de competențe și învățare pe tot parcursul vieții prin dezvoltarea infrastructurilor de educație și formare, Obiectiv specific 10.3 Creșterea relevanței învățământului terțiar universitar în relație cu piața forței de muncă și sectoarele economice competitive aprobat prin Ordinul ministrului delegat pentru fonduri europene nr. 1917/2018.

Documente atașate: