PNRR: Ghidul Solicitantului privind asigurarea infrastructurii universitare, lansat in consultare publica

Ministerul Educației, în calitate de coordonator de reforme și investiții finanțate prin Planul Național de Reformă și Reziliență (PNRR), a lansat  în consultare publică Ghidul Solicitantului aferent apelului de proiecte „Asigurarea infrastructurii universitare”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență - Componenta C15: Educație.

Solicitanții eligibili prezentului apel de proiecte sunt toate tipurile de instituţii de învăţământ superior de stat acreditate.

Observațiile și recomandările referitoare la ghidul publicat pot fi trimise pe adresa de e-mail infrauniv@edu.gov.ro, în perioada 19.05.2023 - 01.06.2023.

GHIDUL SOLICITANTULUI

SURSA: Ministerul Educatiei