PNRR: Ministerul Educatiei a finalizat etapa de evaluare calitativa a proiectelor pentru digitalizarea universitatilor

Ministerul Educației a finalizat astăzi, 24 iunie, etapa de evaluare calitativă a proiectelor depuse de către instituțiile de învățământ superior acreditate, de stat și particulare, în cadrul Schemei de granturi pentru digitalizarea universităților, finanțată prin Planul Național pentru Redresare și Reziliență (PNRR).

Lista intermediară a proiectelor admise/respinse în urma etapei de evaluare calitativă poate fi consultată aici

În urma evaluării calității cererilor de finanțare de către experți evaluator externi, 61 de proiecte dintre cele 63 depuse au obținut peste 70 de puncte, iar două proiecte nu au întrunit punctajul minim prevăzut în Ghidul Solicitantului.