Proiect POC "Cresterea gradului de utilizare a internetului pentru studentii UTC-N sprijiniti cu echipamente mobile IT pentru a participa la cursuri on-line"

Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca (UTC-N) a câștigat proiectul cu titlul „Creșterea gradului de utilizare a internetului pentru studenții UTC-N sprijiniți cu echipamente mobile IT pentru a participa la cursuri on-line", cod SMIS 144521, finanțat în cadrul Programului Ope-rațional Competitivitate, Axa prioritară 2 - Tehnologia Informației și Comunicațiilor (TIC) pen-tru o economie digitală competitivă, Acțiunea 2.3.3 - – Îmbunătățirea conținutului digital și a infrastructurii TIC sistemice în domeniul e-educație, e-incluziune, e-sănătate și e-cultură – SECŢIUNEA E-EDUCAŢIE.

Documente atașate: