Autoritatea pentru Digitalizarea Romaniei, alaturi de Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca va organiza evenimentul online „Centrele de Inovare Digitala din Romania – Parteneri ai IMM-urilor si institutiilor publice in procesele de transformare digital”

Autoritatea pentru Digitalizarea României, alături de Universitatea Tehnică din Cluj-Napoca va organiza evenimentul onlineCentrele de Inovare Digitală din România – Parteneri ai IMM-urilor și instituțiilor publice în procesele de transformare digital.

Evenimentul reprezintă o oportunitate de a cunoaște Centrele de Inovare Digitală de la nivel național și pentru familiarizarea cu serviciile pe care acestea le oferă, ca structuri cheie în procesul de transformare digitală:

1. Test before invest
  2. Dezvoltarea și formare de competențe
  3. Suport în identificarea și accesarea surselor de finanțare
  4. Networking și ecosisteme de inovare

În cadrul sesiunilor vor fi invitați și beneficiari direcți ai acestor servicii, care vor prezenta modele concrete de colaborare cu Centrele de Inovare, reliefând impactul real al acestor intervenții asupra îmbunătățirii competențelor și capabilităților de inovare și digitalizare ale IMM-urilor și instituțiilor publice.

Puteti gasi agenda evenimentului aici.

SURSA: ADR Centru       http://www.adrcentru.ro/